Depilacja woskiem miękkimDepilacja woskiem miękkim

Zabieg depilacji polega na usunięciu niechcianego owłosienia z poszczególnych partii ciała, poprzez pozbycie się łodygi włosa bez korzenia. Tym sposobem można depilować każdy fragment ciała: nogi, okolice bikini, ręce, dłonie, kark, wąsik, pośladki, policzki, brwi.
Ta metoda daje bardzo dobry efekt. Do tego zabiegu używa się wosku kremowego o niskiej temperaturze topnienia 37-38 stopni. Składniki wosku: mika, oliwka z oliwek, dwutlenek tytanu łagodzi podrażnienie i działa antyseptycznie. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 2 do 5 tygodni. Przy regularnej depilacji, włosy odrastają wolniej i są słabsze, niektóre nie wyrastają wcale.


Depilacja woskiem twardym bezpaskowym

Wosk twardy rozgrzewany jest do temperatury około 45 stopni a następnie nakładany na skórę. dzięki niskiej temperatury topnienia nakładanie jest komfortowe i jest bardzo małe ryzyko poparzenia. Wosk bardzo szybko zastyga i nabiera elastycznej konsystencji , dzięki czemu może być zerwany ze skóry wraz z włosami. Wosk twardy nie usuwa warstwy rogowej naskórka więc można go smarować nawet parę razy na skórę aż wydepilujemy włosy. Zabieg jest mniej bolesny niż depilacja woskiem miękkim.

Przed i po depilacji:

  • Włosy powinny mieć długość od 5 do 10 mm
  • nawilżaj skórę przed i po depilacji
  • peeling ciała. najlepiej 5 dni po zabiegu
  • stosuj Folisan preparat na wrastające włosy
  • stosuj filtry przeciwsłoneczne
  • można stosować po depilacji preparaty opóźniające porost włosów


Przeciwwskazaniem do depilacji woskiem są mocno rozszerzone naczynka lub żylaki.