Mikrodermabrazja diamentowaMikrodermabrazja diamentowa
czyli mechaniczne złuszczenie naskórka.Przebieg zabiegu:

 1. demakijaż
 2. konsultacja kosmetyczna, analiza stanu skóry, co ma na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań oraz określenie parametrów zabiegu
 3. zabieg wykonuje się za pomocą diamentowej głowicy dobranej odpowiednio do części ciała. Zabieg polega na wykonaniu wybraną głowicą serii ruchów po powierzchni skóry według określonego wzorca zabiegowego.
 4. skórę schładzamy aby zmniejszyć napięcie skóry
 5. ampułka
 6. masaż twarzy- pobudza krążenie
 7. maska
 8. krem
Częstotliwość i efekty mikrodermabrazji - Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 6) w odstępach od 1 do 2 tygodni (co 14 dni w pierwszych 3 zabiegach). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę:
 • poprawia koloryt skóry i strukturę
 • zwężenie rozszerzonych porów
 • zmniejszenie ilości zaskórników
 • spłycenie powierzchniowych zmarszczek
 • rozjaśnienie przebarwień i plam starczych
 • zmniejszenie łojotoku
 • spłycenie i wyrównanie blizn
 • efekt ogólnego odmłodzenia skóry

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej []naskórka. Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. mikrodermabrazja w przeciwieństwie do podobnych systemów(mikrodermabrazji diamentowej) dostępnych na rynku w urządzeniu zastosowano diament naturalny (nie diamenty syntetyczne lub mikrokryształki niewiadomego pochodzenia). Technika wykonania zabiegu jest podobna do mikrodermabrazji proszkowej, jednak stosowanie korundu czy innych proszków ściernych może powodować pozostawanie cząsteczek proszku w skórze, czego długofalowych rezultatów nie znamy, a także może wywoływać reakcje alergiczne. Stosując mikrodermabrazję diamentową unikamy tego niebezpieczeństwa. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.