Mikrodermabrazja diamentowaMikrodermabrazja diamentowa
czyli mechaniczne złuszczenie naskórka.Przebieg zabiegu:

 1. demakijaż
 2. konsultacja kosmetyczna, analiza stanu skóry, co ma na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań oraz określenie parametrów zabiegu
 3. zabieg wykonuje się za pomocą diamentowej głowicy dobranej odpowiednio do części ciała. Zabieg polega na wykonaniu wybraną głowicą serii ruchów po powierzchni skóry według określonego wzorca zabiegowego.
 4. skórę schładzamy aby zmniejszyć napięcie skóry
 5. ampułka
 6. masaż twarzy- pobudza krążenie
 7. maska
 8. krem


Mikrodermabrazja diamentowa - na czym to polega?

Jest to jeden z zabiegów kosmetycznych, mających na celu mechaniczne złuszczenie obumarłego naskórka i dogłębne oczyszczenie skóry. W jego trakcie używa się specjalnych głowic pokrytych cienką warstwą diamentu (w naszym salonie używamy kamienia naturalnego). W zależności od obszaru poddawanego procesowi eksfoliacji używa się tarcz o różnej średnicy i ziarnistości. Pył unoszący się w czasie zabiegu jest zasysany przez umieszczone w głowicach pompy podciśnieniowe. Mikrodermabrazja może być stosowana na różnych częściach ciała, zazwyczaj wykonujemy ją na twarzy, dekolcie, brzuchu i pośladkach.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowana jest stosowana w walce z trądzikiem pospolitym, łojotokiem, zaskórnikami i prosakami. Można skorzystać też z tej metody, jeśli mamy zszarzałą cerę, zależy nam na rozjaśnieniu przebarwień (w tym plam starczych) oraz poprawie elastyczności skóry. Jest to również zabieg przeznaczony do walki z bliznami i rozstępami. Co ważne, można go przeprowadzić na praktycznie każdym rodzaju skóry (wyjątkiem jest cera naczynkowa), także tej opalonej, i na dowolnej części ciała. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej są m.in.:

 • Wszelkie stany zapalne, infekcje wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne skóry;
 • Trądzik różowaty;
 • Nowotwory skóry;
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (w tym aspiryny);
 • Nie zaleca się wykonywania zabiegów także u kobiet spodziewających się dziecka.

Efekty mikodermabrazji

Mikrodermabrazja diamentowa, poprzez starcie wierzchniej warstwy rogowej naskórka, głęboko oczyszcza pory, a także stymuluje komórki do szybszej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się wygładzona, nabiera zdrowego kolorytu i blasku. Znikają zaskórniki, drobne zmarszczki zostają spłycone, a przebarwienia rozjaśnione. Aby uzyskać najbardziej optymalne efekty, zaleca się przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 7 do 14 dni. Częstotliwość wizyt jest ustalana indywidualnie w trakcie pierwsze konsultacji kosmetycznej i przeprowadzeniu analizy skóry.