Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Przedłużanie rzęs jest bardzo popularne. Niestety wiele osób rezygnuje z tego typu zabiegu, bojąc się o swoje rzęsy naturalne. Ten strach jest nieuzasadniony pod warunkiem jednak, że jest wykonany właściwie. Powodem zniszczenia rzęs naturalnych jest najczęściej nieprawidłowa aplikacja. W takiej sytuacji powstają sklejki czyli rzęsy są sklejone i nie da się ich rozdzielić, ponieważ jedna rzęsa przyklejona do paru naturalnych lub do powieki. Dlatego powinniśmy odpowiednio dobierać miejsce gdzie robimy rzęsy, właściwa aplikacja rzęs wykonana przez specjalistów nie niesie ze sobą ryzyka zniszczenia rzęs.Jest to zabieg przeznaczony dla osób, których naturalne rzęsy są dość krótkie, rzadkie, bądź proste. Wiele kobiet decyduje się na ten zabieg ze względu na zbliżającą się ważną okoliczność, np. ślub, studniówka, czy sylwester.

Zabieg trwa dość długo, bo ok. 1,5 ? 3 godzin. Oczywiście jest uzależniony od gęstości naszych naturalnych rzęs i będzie trwał znacznie krócej u Pani z rzęsami rzadkimi. Przed zabiegiem dobrze jest wykonać 1-2 dni wcześniej hennę, ponieważ sztuczne rzęsy dokleja się z zachowaniem 1 mm odstępu od skóry. Aby zniwelować różnicę w kolorze, barwi się naturalne rzęsy na czarno. Drugim plusem henny jest to, że nie trzeba wówczas malować również rzęs dolnych, dzięki czemu oszczędzamy cenne minuty o porankuPrzedłużanie rzęs metodą 1:1 wykonuje się w pozycji leżącej (niektóre kobiety ucinają sobie wówczas drzemkę), dobrze jest nie rozpoczynać zabiegu czując głód, bo jednak zabieg trwa dość długo.

Rzęs w dniu zabiegu najlepiej w ogóle nie malować, ponieważ demakijaż może niepotrzebnie je osłabić i natłuścić. Rzęsy muszą zostać w pełni odtłuszczone specjalnym preparatem (by klej lepiej zadziałał).

Dolne rzęsy są zabezpieczane, by nie plątały się z górnymi, przy użyciu płatków kolagenowych. Mają one właściwości nawilżające, liftingujące i odżywiające, więc w trakcie zabiegu obszar wokół oczu jest dodatkowo pielęgnowany.

Wskazania przed zabiegiem:

  • Przed zabiegiem nie należy pić kawy, przyjmować substancji pobudzających (napoje energetyzujące, tabletki odchudzające). Istnieje możliwość drgania powiek, co przedłuży czas wykonywania zabiegu lub go uniemożliwi.
  • Nie wolno używać zalotki do rzęs
  • Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny je zdjąć przed zabiegiem.
  • Unikać kosmetyków do demakijażu na bazie glikoli, mocznika, węglanów, protein oraz kwasów. Glikole są rozpuszczalnikami kleju obecnymi w większości mleczek, toników i płynów do demakijażu.

Pielęgnacja po zabiegu:

  • Zmywamy oczy nie używając klasycznych wacików bawełnianych - pozostawiają na rzęsach włókna oraz mogą spowodować wyrwanie rzęsy.
  • Zbyt częste ekspozycje na ciepło mogą osłabić wiązanie (solarium , sauna)
  • Pierwsze 24 godziny po zabiegu nie wolno moczyć rzęs - najlepiej wziąć prysznic przed umówioną wizytą dobę po zabiegu nie należy korzystać z sauny oraz basenów i zabiegów kosmetycznych oraz eksponować rzęs na ciepło i parę wodną - jest to czas niezbędny do całkowitego wyschnięcia kleju.

Uzupełnianie rzęs
Cykl życia naturalnej rzęsy wynosi ok. 60 do 90 dni, następnie rzęsy naturalne wypadają pojedynczo wraz z przyklejoną rzęsą. Specjalistka nie dzieli ceny aplikacji na średnie oraz duże zagęszczenie - zawsze zakładane jest maksymalną ilość rzęs, co powoduje niesamowity efekt. po upływie około 3-4 tygodni można przystąpić do uzupełniania rzęs. Po tym czasie jednak jest już widoczne przerzedzenie i większość klientów jest tak zachwyconych efektem, że chce utrzymać je dłużej i w związku z tym zalecamy termin co 2-3 tygodnie.