Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Wyrazista, przykuwająca spojrzenia oprawa oczu to marzenie wielu Pań. Dzięki przedłużaniu rzęs metodą 1:1 każda kobieta może teraz zachwycać gęstymi, długimi i pięknie podkręconymi włoskami.

Na czym polega zabieg?

Przedłużanie rzęs to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega on na doklejeniu do linii naturalnych włosów na powiece górnej sztucznych włosków w proporcji 1:1. Jest to metoda całkowicie bezpieczna ? o ile stylizacja zostanie przeprowadzana przez odpowiednio wyszkoloną osobę. Wszystkie produkty używane w czasie zabiegu są badane przez niezależne instytuty. Cała procedura trwa od 1,5 do 3 godzin. Po wizycie w salonie Panie mogą się cieszyć gęstymi, wydłużonymi, przyciemnionymi rzęsami przez okres ok. 2-3 tygodni (następnie należy powtórzyć aplikację, by utrzymać zadowalający efekt).

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 - korzyści

 • Zagęszczone, wydłużone, delikatnie podkręcone i przyciemnione włoski;
 • Optyczne powiększenie oczu;
 • Magnetyzujące spojrzenie o każdej porze dnia bez względu na warunki atmosferyczne;
 • Wygoda ? brak konieczności wykonywania makijażu i demakijażu oczu;
 • Oszczędność czasu.

Przebieg zabiegu

Cała procedura trwa od 1,5 do 3 godzin - klientki leżą w tym czasie na wygodnym fotelu - i jest całkowicie bezbolesna. Na uprzednio oczyszczone ze wszelkich pozostałości makijażu oraz kremów włoski (w dniu zabiegu warto zrezygnować z make-upu) nakładana jest niewielka porcja kleju, a następnie, za pomocą pincety, przyczepia się pojedyncze sztuczne rzęsy. Ważne jest, by zachować jednocześnie odpowiedni kierunek aplikacji oraz dobrać długość włosa. Na dolne powieki kładzie się płatki kolagenowe, które nie tylko zabezpieczają ten obszar, ale również go pielęgnują.

Jak przygotować się do przedłużania rzęs metodą 1:1?

Przed przyjściem do salonu warto zapamiętać kilka informacji. Prosimy, by klientki nie spożywały żadnych substancji o działaniu pobudzającym, w tym kawy i napojów energetyzujących, gdyż może to powodować niekontrolowane drgania powieki, przez co zabieg będzie niemożliwy do wykonania lub też znacznie utrudniony. Nie zalecamy także używania zalotki oraz kosmetyków zawierających glikol, mocznik, węglany, proteiny lub kwasy. Te substancje chemiczne mają właściwości rozpuszczające, więc klej używany w czasie przedłużania metodą 1:1 może nie wiązać prawidłowo. Panie, które noszą na co dzień soczewki kontaktowe, ze względów bezpieczeństwa powinny je zdjąć przed rozpoczęciem zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania metodą 1:1

Istnieje kilka sytuacji, kiedy przedłużanie metodą 1:1 jest niemożliwe do przeprowadzenia. Należą do nich m.in:

 • Stany zapalne i infekcje wirusowe okolic oczu, w tym jęczmień lub gradówka.
 • Jaskra, zaćma;
 • Entropia i ektropia powiek;
 • Przebyte w okresie do 6 miesięcy wstecz operacje okulistyczne;
 • Alergia na jakikolwiek składnik zawarty w produktach używanych w czasie zabiegu;
 • Brak naturalnych rzęs, do których można by przyczepić sztuczne włoski.

Zalecenia pielęgnacyjne po przeprowadzeniu zabiegu

Przez okres dwóch dni po wykonaniu przedłużenia metodą 1:1 rzęsy nie mogą mieć kontaktu z wodą oraz tłustymi kosmetykami, gdyż wpływa to negatywnie na właściwości wiążące kleju. Przez 48 godzin nie zaleca się również korzystania z solarium i saun. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to konieczny będzie zakup delikatnych preparatów do demakijażu nie zawierających olejków, które nie spowodują rozpuszczenia się kleju. Doczepionych włosków nie należy malować, gdyż osłabi to ich żywotność. W celu utrzymania zadowalającego efektu zabieg warto powtarzać co 2-3 tygodnie.