Przekłuwanie uszuPrzekłuwanie uszu - cena 50,00zł -
Idealna pielęgnacja dla bezpieczeństwa i zdrowia Twoich uszu.

Złote, srebrne, długie, krótkie, ażurowe, z frędzlami - kolczyki od setek lat zdobią kobiecą i męską skórę. Mogą pełnić rolę wyłącznie upiększającą, ale niejednokrotnie stają się wyznacznikiem przynależności do danej subkultury. Bez względu na to, dlaczego chcecie się zdecydować na przekłucie uszu, w Salonie Urody Gabriel jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Jak wygląda zabieg przekłuwania uszu?

Procedura jest bardzo prosta. Zaczynamy od dezynfekcji miejsca, które będzie przebijane. Używamy w tym celu wacika kosmetycznego nasączonego preparatem o dużej zawartości alkoholu. Po wyparowaniu substancji zaznaczmy zmywalnym markerem na płatku lub chrząstce ucha punkt, który ma zostać przekłuty. Przed przystąpieniem do dalszych procedur podajemy klientowi lustro tak by mógł ocenić, czy właśnie w tym miejscu ma docelowo znajdować się kolczyk.

Do przekłucia uszu stosujemy specjalistyczny aparat Studex Plus. Wybraliśmy to urządzenie, gdyż cechuje się bezgłośną i precyzyjną pracą oraz gwarantuje delikatne przebicie tkanki. Do pistoletu włada się jeden kolczyk z pary (używamy w tym celu hipoalergiczną biżuterię z linii Studex Sensitive oraz Studex Select) zamieszczony w sterylnym opakowaniu. Dopiero po włożeniu go do aparatu folia zostaje zdjęta, dzięki czemu macie Państwo pewność, że zachowane są najwyższe standardy higieny. Warto również zaznaczyć, że tulejka i nakładka dołączone do każdego opakowania kolczyków są jednorazowe. Następnie kosmetyczka zwalnia dźwignię mechanizmu przekłuwającego, a kolczyk i zapinka zostają umieszczone we właściwym miejscu. W celu szybszej regeneracji tkanki po zabiegu nakładany jest produkt o działaniu antybakteryjnym i przyspieszającym gojenie rany.

Zalecenia po zabiegu

  • Przekłuwanie uszu wydaje się z pozoru bardzo prostym zabiegiem, jednak warto pamiętać, że w trakcie wykonywania piercingu naruszana jest jednak tkanka skórna. Aby nie wystąpiły żadne skutki uboczne, konieczne jest zachowanie właściwej higieny oraz przestrzeganie kilku zasad.
  • Zaleca się nie dotykać zbyt często miejsca przekłucia, a jeśli już nastąpi taka potrzeba należy staranie umyć dłonie.
  • Kolczyki lecznicze użyte w czasie zabiegu muszą pozostać w uszach przez okres 4-6 tygodni. W tym czasie nie wolno ich wymieniać na inne. Jeśli kolczyk znajduje się w chrząstce, okres gojenia się rany wynosi aż 3 miesiące.
  • Każdego dnia należy dwukrotnie oczyścić okolice rany specjalistycznym preparatem pielęgnacyjnym o właściwościach antybakteryjnych i regeneracyjnych. Polecamy użyć w tym celu płynów i żeli firmy Studex.
  • W celu zapobiegnięcia wrastaniu kolczyka w skórę, konieczne jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy zapinką a płatkiem/chrząstką ucha. Zagwarantuje to swobodny przepływ powietrza, co przyspieszy gojenie się tkanki.
  • Od czasu do czasu należy delikatnie przekręcić sztyft kolczyków o 180°, co zapobiegnie ewentualnemu owinięciu włosów wokół igły.
  • Przez pierwsze tygodnie od zabiegu nie należy chodzić na basen i solarium. W czasie brania kąpieli należy w miarę możliwości nie dopuszczać do kontaktu wody i kosmetyków z miejscem przekłucia, gdyż może to powodować podrażnienia.
  • Po zdjęciu pierwszej pary kolczyków leczniczych zaleca się założyć biżuterię wykonaną z hipoalergicznych materiałów, jak stal chirurgiczna, srebro czy złoto. Raczej unikajmy modeli wiszących, które mogą nadmiernie obciążyć ucho.

Dlaczego warto zdecydować się na przekłuwanie uszu u nas?

W Salonie Urody Gabriel pracują tyko wykwalifikowani specjaliści, mający uprawnienia do wykonywania piercingu. W czasie zabiegu używamy sprawdzonego i cenionego w branży sprzętu firmy Studex, które zapewnia najwyższą precyzję działania i bezpieczeństwo. Tulejki i nakładki ochronne znajdujące się w pistolecie do przekłuwania są jednorazowe. Każdy zestaw kolczyków leczniczych jest wykonany z chirurgicznej stali oraz zapakowany w sterylne opakowanie. W czasie wizyty przekazujemy stosowne wskazówki odnośnie pielęgnacji.

Zabieg przekłuwania uszu wykonujemy zarówno u dorosłych, jak i dzieci (do ukończenia 18 roku życia wymagamy od niepełnoletniego klienta/klientki zainteresowanego wykonaniem piercingu pokazania pisemnej zgody rodziców/prawnych opiekunów). Cena usługi wynosi 50 zł.