Rozczesywanie włosów całkiem łatwe!

Rozczesywanie włosów całkiem łatwe!

Rozczesywaniewlosow

Rozczesywanie włosów całkiem łatwe!

Szczotka do włosów oraz wszelkie inne akcesoria do ich rozczesywania to przedmioty, których wybór powinien być przemyślany.

Warto skupić się na jakości ich wykonania, ponieważ służą one nie tylko do rozczesywania czy stylizacji, lecz również pobudzają krążenie w skórze głowy oraz rozprowadzają na całej długości włosów naturalnie wydzielane przez organizm ochronne sebum. Rozczesywanie włosów powinno odbywać się zawsze bardzo ostrożnie, gdyż niedelikatne używanie grzebienia czy szczotki może łamać i niszczyć włosy. Optymalna częstotliwość rozczesywania włosów zależy od ich rodzaju. Zbyt częste czesanie może powodować ich osłabienie, a w przypadku włosów przetłuszczających przyspieszenie przetłuszczania i nieestetyczny wygląd. Dobrze, gdy szczotki i akcesoria do włosów wykonane są z materiałów naturalnych: drewna, kości, muszli, naturalnego włosia.
Grzebień

Przy wyborze grzebienia warto skupić się na materiale, z którego jest on wykonany oraz na szerokości rozstawu zębów. Warto korzystać ze szczotek drewnianych (lub z innych naturalnych materiałów) o dużym rozstawie zębów.

Szczotka

W przypadku szczotki wyróżniającymi  ją cechami jest materiał, z którego jest wykonana oraz włosie. W przypadku sztucznych surowców igły szczotki muszą być koniecznie zakończone kuleczkami chroniącymi skórę głowy przed podrażnieniami. 


Porada Gabriel & Kerastase:

Aby nie szkodzić włosom, rozczesując je tuż po myciu należy na nie najpierw nałożyć odżywkę, maskę lub olejek, które ułatwiają rozczesywanie i ochronią włosy.