Keratynowe prostowanie włosów

keratynoweprostowanie

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Jedwabiście gładkie, lśniące i łatwe do ułożenia kosmyki to marzenie wielu kobiet. Jednak wiele Pań zostało obdarzonych przez naturę puszącymi się fryzurami, które za wszelką cenę chcą ujarzmić, doprowadzając ją czasem do jeszcze gorszego stanu. Osoby borykające się z takim problemem powinny zainteresować się keratynowym prostowaniem włosów.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Jak sama nazwa wskazuje jest to zabieg, który ma na celu wygładzenie niesfornych kosmyków (czasem można się też spotkać z określeniem Brazylian Blow Out/Brazilian Keratin Treatment). W jego trakcie używa się keratyny, czyli naturalnego budulca włosów, którą uzupełnia się ubytki strukturalne. W efekcie kosmyki stają się wyraźnie odżywione, lśniące i jedwabiście gładkie na długi czas.

Jak przebiega zabieg prostowania?

Usługa w salonie fryzjerskim rozpoczyna się od dokładnego umycia włosów szamponem oczyszczającym. Po ich wysuszeniu i rozczesaniu na kosmyki nakładany jest partiami preparat zwierający keratynę oraz inne głęboko odżywiające składniki. Mieszankę pozostawia się na okres ok. 30 minut, a następnie z pomocą prostownicy o ceramicznych powłokach ustawionej na 230°C wprasowuje się cenne substancje w łuski. Cały zabieg trwa do 2 godzin, a jego efekty, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej pielęgnacji i specjalistycznych kosmetyków, utrzymują się nawet 4 miesiące.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla wszystkich kobiet marzących o lśniącej, miękkiej, gładkiej fryzurze niczym z reklamy! Keratynowe prostowanie jest polecane głownie Paniom (i Panom), które mają problem z puszącymi się, suchymi, łamliwymi, niesfornymi kosmykami niepoddającymi się stylizacji, w tym również tymi farbowanymi. Mogą z niej skorzystać także osoby o włosach rozjaśnionych lub zniszczonych jakimikolwiek zabiegami chemicznymi.

Pamiętajmy! Każdy zabieg oddziałujący w jakikolwiek sposób na organizm człowieka, musi być przeprowadzony przez specjalistów przy użyciu certyfikowanych preparatów, inaczej może być naprawdę niebezpieczny.