Jak odżywiać włosy?

jakodzywiacwlosy

Jak odżywiać włosy?

Odżywianie włosów ma sprawić, że będą one gładkie, błyszczące, a ich łuski będą się domykać. W ten sposób zapewniona będzie ich ochrona, zarówno przed wnikaniem zanieczyszczeń czy wypłukiwaniem się koloru włosów koloryzowanych, jak również ułatwione będzie ich rozczesywanie. Dla osiągnięcia najlepszych efektów odżywkę należy nakładać kilka centymetrów od skóry głowy aż po same końce – ma ona w końcu służyć włosom. Nawet niewielka porcja odżywki wystarczy. Aby skutecznie nałożyć preparat, należy go wmasować w każde pasmo, odczekać czas podany na opakowaniu i rozczesać grubym grzebieniem. Po tym zabiegu można odżywkę spłukać. Ważne, tak jak w przypadku szamponu, by odżywkę dokładnie spłukać. Gdy po wysuszeniu włosy wyglądają na przeciążone bądź przetłuszczone, oznacza to, że preparatu było za dużo bądź był on niewłaściwie spłukany. Właściwe zastosowanie odżywki powoduje, że włosy są gładkie, śliskie, nie elektryzują się, nie plączą oraz mniej się puszą.

Odżywiając włosy, można skorzystać z kilku różnych metod:

  • Odżywka – produkt do pielęgnacji, który powinien być dobrany do potrzeb włosów, jakimi mogą być np.: odżywienie, nawilżenie, nadanie miękkości czy blasku. Stosowanie odżywki ułatwia rozczesywanie włosów. Wyróżniamy odżywki, które należy spłukać oraz bez spłukiwania.
  • Maska – skupia się na intensywnej i dogłębnej pielęgnacji włosów. Jej działanie powinno być dostosowane (tak jak w przypadku odżywki) do potrzeb włosów. Pozostawia się ją na 5-15 minut i zawsze spłukuje.
  • Serum – to produkt o ukierunkowanym i skoncentrowanym działaniu np. wzmacniającym włosy. Ze względu na swoją intensywną formułę często serum zamknięte jest w opakowaniu ze specjalnym dozownikiem – np. pipetą lub pompką pomagającą użyć zalecaną ilość produktu.
  • Olejek – odżywia włosy, pomagając im uzyskać miękkość. Sprawia, że włosy są gładkie i lśniące. Olejek jest produktem tak uniwersalnym, że ma bogate zastosowanie dla każdego rodzaju włosów.