Czym jest teksturyzacja?

Czym jest teksturyzacja?

teksturyzacja

Czym jest teksturyzacja?

Teksturyzacja jest ostatnim etapem pielęgnacji włosów, niewymagającym spłukiwania. Zapewnia ona przygotowanie do dalszej stylizacji, a także dodatkową ochronę, która wykracza poza właściwości uzyskiwane dzięki odżywkom. Część produktów do teksturyzacji posiada również właściwości termiczne, których zadaniem jest ochrona przed wysoką temperaturą urządzeń termicznych: suszarki, lokówki, prostownicy.Najpierw osuszamy włosy z nadmiaru wody.

Po umyciu włosów ważnym etapem jest ich osuszanie oraz rozczesywanie. Wilgotne i rozpulchnione włosy są podatne na wszelkiego rodzaju urazy. Szkodliwe dla włosów jest tarmoszenie, wyżymanie, skręcanie w supeł i ścisłe zawijanie w ręcznik. Aby proces osuszania włosów z nadmiaru wody uczynić jak najdelikatniejszym dla włosów należy je odcisnąć, a jeśli zachodzi taka potrzeba, łagodnie, pasmo po paśmie, osuszać ręcznikiem. Można zawinąć włosy w ręcznik, robiąc tzw. turban, byleby nie szarpać przy tym włosów.

Porada Gabriel & Kerastase:

Mokre włosy są bardzo wrażliwe na tarcie, np. o poduszkę, dlatego myjąc włosy wieczorem, koniecznie trzeba zadbać o to, by wyschły przed pójściem spać!