Jak prawidłowo suszyć włosy?

Jak prawidłowo suszyć włosy?

sueszeniewlosow

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Suszarka


Naturalne suszenie włosów powinno przebiegać w miejscu, które nie jest zanieczyszczone czy zadymione, gdyż wilgotne włosy dużo bardziej chłoną wszelkie substancje z otoczenia. Często jednak nieuniknione jest użycie suszarki, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Dobra suszarka powinna charakteryzować się kilkoma cechami:

  • powinna być wyposażona w regulację temperatury powietrza, umożliwiającą dostosowanie do rodzaju włosów i oczekiwanych efektów – optymalny przedział temperatury to 30-120 st. C.
  • odpowiedni sprzęt charakteryzuje się minimum dwoma regulacjami prędkości wydmuchiwanego powietrza – dobrze dobrana siła podmuchu ma znaczenie dla szybkości suszenia oraz końcowego efektu stylizacji.
  • istotnym elementem ułatwiającym modelowanie jest zapas końcówek o różnych kształtach, które powodują skoncentrowanie powietrza, by osiągnąć zamierzony efekt.
  • ważne, by silnik suszarki był zabezpieczony kratką oraz filtrem chroniącym przed wkręcaniem się włosów, a także przed dostosowaniem się zanieczyszczeń do wnętrza suszarki.


Prostownica i lokówka

Jakościowe prostownice i lokówki charakteryzują się funkcją regulacji temperatury, a ich płytki zawierają turmalin, który dodaje włosom blasku.

Aby zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury urządzeń termicznych, za każdym razem należy je zabezpieczyć, nakładając na nie produkty chroniące włókna włosów przed zbyt wysoką temperaturą. Idealnymi produktami są te z gestu teksturyzacji lub stylizacji włosów.


Porada Gabriel & Kerastase:

Aby włosy nie elektryzowały się i były gładsze warto, by suszarka była wyposażona w funkcję jonizowania powietrza.